Plandeki do magazynu

Cena plandeki

Cena plandeki to niezwykle istotna kwestia zarówno podczas budowy domu, remontu, przewozu towarów czy podczas osłaniania zadaszeń czy wygradzania wielkogabarytowych hal. Jeśli interesuje Cię cena plandeki, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Odkryjesz w nim różne rodzaje plandek oraz dowiesz się, jakie czynniki wpływają na ich cenę. To istotne informacje, które przydadzą się każdemu, kto stoi przed zadaniem wyboru i zakupu plandeki.

Czy cena plandeki zależy od jej rodzaju?

Można by sądzić, że wszystkie plandeki są takie same — po prostu duże płachty materiału służące do przykrywania i ochrony towaru lub sprzętu. Jednak nie jest to do końca prawda. Plandeki to odpowiednio obszyte i impregnowane tkaniny, których głównym celem jest ochrona przed kurzem, wilgocią i brudem. Są bardzo wytrzymałe i wodoodporne, dlatego mogą być używane do zabezpieczenia ładunku w samochodzie ciężarowym lub przyczepie, a także w budownictwie czy podczas remontu. Jakie inne zastosowania mają plandeki? Charakteryzują się funkcjonalnością i uniwersalnością. Dlatego też doskonale sprawdzają się do osłaniania, zasłaniania i ocieniania. Duże kotary plandekowe służą do podziału dużych hal na mniejsze sekcje. Natomiast plandeki spawalnicze chronią otoczenie stanowiska spawalniczego przed szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem podczerwonym i ultrafioletowym. W związku z powyższym, przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat plandek, aby dokonać właściwego wyboru. Dlaczego? Ponieważ wybór odpowiedniej plandeki ma znaczący wpływ na cenę.

Jak dzielimy plandeki PCV?

  1. Plandeka PCV – to rodzaj plandeki wykonanej z polichlorku winylu w różnych gramaturach. Największą popularnością cieszą się plandeki o gramaturze 650g/m2. Plandeki PCV są uważane za najmocniejsze materiały ochronne, charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć i warunki atmosferyczne.
  2. Plandeka PCV z folią przezroczystą – jest to kombinacja plandeki PCV z bardzo wytrzymałą folią przezroczystą. Najczęściej stosowana do produkcji plandek do altan ogrodowych. Jej znaczącą zaletą jest świetna widoczność, jednocześnie zapewniając ochronę przed wilgocią.
  3. Plandeka PE (PP) – tego typu plandeki wykonane są z polietylenu powlekanego polipropylenem. To najcieńszy rodzaj materiału, ale również wytrzymały, wodoodporny i lekki. Idealnie sprawdza się jako sezonowe okrycie.

Jaka jest więc cena plandeki?

Teraz, kiedy znasz różne rodzaje plandek, przejdźmy do kluczowego pytania: Jaka jest cena plandeki wykonanej na wymiar? Odpowiedź może się wydawać prosta, ale cena za metr zależy od wielu czynników. Niezwykle istotne są wymiary – im większa plandeka, tym wyższy koszt. Kolejnym istotnym czynnikiem jest gramatura i rodzaj materiału. Najwyższą cenę mają najgrubsze i najcięższe plandeki wykonane z PCV o gramaturze 900 g/m2. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje plandeka, najlepiej skontaktować się z naszym doradcą klienta, który zajmuje się ich sprzedażą. Będziemy w stanie dokładnie oszacować koszt w zależności od Twoich potrzeb i preferencji.

Darmowa wycena plandeki na wymiar

Nasi konsultanci czekają na Twój kontakt od poniedziałku do piątku 9:00 – 17:00

Napisz, zadzwoń przygotujemy indywidualną wycenę, doradzimy najlepsze rozwiązanie, wynegocjujemy atrakcyjne ceny

Ile kosztuje plandeka na wymiar?

Plandeki PCV należą do grupy najbardziej kosztownych. Ich cena zaczyna się od 17 zł netto za metr kwadratowy i może sięgać nawet 85 zł netto za metr kwadratowy. Cena zależy od wielu czynników, takich jak wymiary plandeki, gramatura (650 g/m2, 680 g/m2, 900 g/m2), a także rodzaj – czy standardowy czy trudnopalny. Dostępne są także plandeki PCV z folią przezroczystą, których cena waha się od 40 zł netto do 70 zł netto za metr kwadratowy. Ponadto oferujemy plandeki na rolkach czyli podwieszanych systemach przesuwnych. Tak zamocowane plandeki nawet te znacznych rozmiarów można z łatwością przesuwać w zależność od bieżących potrzeb. Ze względu na wiele zmiennych, niemożliwe jest ustalenie stałego cennika plandek na wymiar. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą i chcielibyście poznać cenę konkretnego produktu, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.