Pytania klientów

Kurtyny paskowe PCV to jeden z najpoularniejszych i najczęściej wybieranych systemów zabezpieczających i ochraniających wszelkiego rodzaju dobra materialne oraz ludzi.

 

Klienci, którzy już skorzystali z naszych usług i dokonali zakupu systemów kurtyn paskowych, przekonali się jak dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem stało się zastosowanie tego rodzaju przegrody dla ich małych bądź dużych przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych, sklepów, magazynów.

 

Każdy z nich jednak najpierw zetknął się z problemem jaką kurtynę lub przegrodę plandekową wybrać dla swojej branży aby spełniała wszelkie wymagania, wobec których zostanie wystawiona w czasie swojego funkcjonowania.
Znając z doświadczenia najczęściej zadawane przez klientów pytania i wątpliwości, już teraz podsuwamy dla przyszłych użytkowników kurtyn paskowych PCV kilka odpowiedzi oraz porad jaką kurtynę paskową wybrać, w jaki sposób ją zamontować oraz jak dobrać akcesoria, aby kurtyna spełniała swoją zasadniczą rolę.

Rozwój firm, przedsiębiorstw, chęć podniesienia komfortu i bezpieczeństwa na stanowiskach pracy, polepszanie wydajności wszelkiego rodzaju magazynów oraz ogólna ingerencja w rozszerzanie i ulepszanie danej branży sprowadza się do wyboru materiałów i przeliczania kosztów związanych z zaplanowanymi zmianami.

 

Właściciele lub przedstawiciele szukają wtedy dobrych, ale nie nadwyrężających budżet rozwiązań.

 

Jeśli idzie o reorganizację pomieszczeń, wydzielenie oddzielnych stanowisk pracy, osłonę maszyn, zachodzi potrzeba osłonienia wejść, ochrony ludzi, ochrona materiałów łatwopalnych lub produktów ogólnospożywczych wtedy jednym z tańszych a jednocześnie sprawdzonych i coraz częściej stosowanych rozwiązań jest kurtyna paskowa PCV.

 

Dlaczego?

 

Koszt kurtyny paskowej jest niższy niż na przykład zakup i montaż drzwi czy też stawianie dodatkowych ścian w pomieszczeniach.

 

Kolejnym plusem jest to, że kurtyny paskowe PCV są tak skonstruowane, że gdy zachodzi potrzeba można je w każdej chwili zdjąć i zamontować w innym miejscu lub odpowiednio przechować do kolejnego czasu ich użycia.

 

I najważniejsze. Gotową kurtynę paskową PCV można zastosować w wielu wariantach.

 

Kurtyna paskowa PCV jako osłona – zawieszona w otwartych przejściach, gdzie nie ma możliwości montażu drzwi, ogranicza fale przeciągów, zmniejsza wymianę powietrza między jednym pomieszczeniem a drugim ( często jest tak, że w jednym miejscu temperatura jest wyższa a w drugim niższa ), ogranicza działanie warunków atmosferycznych, chroni przed wlatywaniem owadów. Doskonale izoluje miejsca gdzie panuje bardzo niska temperatura – pomaga ją utrzymać na odpowiednim poziomie.

 

Kurtyna paskowa PCV jako przegroda – to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy tymczasowo lub na stałe bez większych kosztów podzielić na przykład dużą halę na dwie lub wiecej części. Odgrodzić stanowiska pracy, na których wykonywane są niebezpieczne dla innych współpracowników czynności takie jak spawanie, obróbka metali czy też lakierowanie.

 

Kurtyna paskowa PCV jako element ochronny – zastosowanie odpowiedniej folii do takiej kurtyny może ochronić materiały latwopalne oraz sąsiadujące z nimi pomieszczenia, dobra materialne i ludzi. Zabezpieczy produkty spożywcze, mięsne, owocowe.

Wybór kurtyny oraz elementów, z których ma być wykonana, przekłada się na każdego klienta indywidualnie.

 

Każdy obecny i przyszły użytkownik kurtyny paskowej PCV ma inne wymagania i cele wobec przgrody jaką chce zastosować na potrzeby swojej firmy.

 

Dlatego ważne jest, aby zanim dokonamy wyboru przegrody paskowej, należy jasno określić jakie funkcje dana kurtyna będzie spełniać.

 

Przedstawiamy przykłady wykorzystania kurtyn paskowych PCV, które sporządziliśmy na podstawie zamówień naszych klientów. Stały się one dla nas pierwowzorem i instrukcją, dzięki którym Państwo mogą w łatwiejszy sposób dokonać wyboru przegrody na potrzeby swojej branży.

 

Stanowiska obróbki mechanicznej – to miejsca gdzie podczas spawania, cięcia metali, szlifowania dochodzi do powstawania odpadów takich jak kawałki metali, gorące iskry, pył, wióry a także odłamki uszkodzonych narzędzi. Kurtyna paskowa zamontowana na takim stanowisku pracy ogranicza przedostawanie się niebezpiecznych odpadów poza stanowisko pracy a tym samym chroni ludzi i miejsca z nim sąsiadujące.

 

Osłona maszyn – to jeden z elementów pmocniczych aby zwiększyć jej czas użytkowania. Kurtyna paskowa PCV może służyć jako osłona odsłoniętych części mechanizmu przed brudem, pyłem i innymi niepożądanymi zanieczyszczeniami.

 

Osłona wyciągów laboratoryjnych – tam gdzie praca wymaga użycia niebezpiecznych związków chemicznych stawia się na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo pracowników. Dlatego często stosuje się kurtyny paskowe PCV do oddzielania stanowisk, gdzie przeprowadza się badania lub doświadczenia z użyciem wyciągów do odsysania niebezpiecznych dla zdrowia oparów. Pasy wykorzystane do przegrody również pomagają zmniejszyć emisję lotnych związków powstających podczas pracy z materiałami chemicznymi.

 

Drzwi paskowe do maszyn – to doskonały element zastępujacy drzwi automatyczne w maszynach oraz zabezpieczenie przed dostawaniem się na taśmę produkcyjną zanieczyszczeń i odpadów z produkcji. Idealnie uszczelnia wnętrze taśmy produkcyjnej nawet wtedy gdy trwa czynna praca maszyny.

 

Wydzielanie stref czystości – miejsce wydzielone na terenie zakładu za pomocą kurtyny PCV to rozwiązanie, które coraz częściej jest stosowane, gdy bez większych kosztów chcemy wyznaczyć miejsce na szafki dla pracowników, odzież roboczą, środki czystości. Przegroda zmniejsza również roznoszenie nieczystości, obniża poziom hałasu, utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz wydzielonej strefy, zmniejsza siłę przeciągów.

 

Stanowiska spawalnicze – to kolejne miejsca pracy gdzie stawia się na ochronę i bezpieczeństwo pracowników oraz mienia. Najczęściej do takich stanowisk wykorzystuje się kurtyny PCV wykonane z folii spawalniczej lub samogasnącej, które charakteryzują się tym, że są trudnopalne. To zminiejsza ryzyko rozprzestrzeniania się powstałego pożaru. Natomiast kolory zastosowane w tego rodzaju folii jak np. czerwony lub zielony zmniejszają emisję promieni UV powstających podczas spawania.

 

Ochrona przed hałasem – folie paskowe PCV charakteryzują sie między innymi tym, że bardzo dobrze działają jako materiał wyciszający. Często firmy wykorzystują kurtyny wykonane z folii PCV jako przegrodę do oddzielenia miejsc o wysokim natężeniu hałasu od pozostałych stanowisk pracy, aby podnieść komfort swoim pracownikom i zadbać o ich zdrowie.

 

Drzwi, bramy, przejazdy – to miejsca najczęściej przeznaczone do transportu towaru. W zależności od potrzeby odbywa się on ręcznie lub za pomocą pojazdów mechanicznych. Zastosowanie kurtyn paskowych PCV w takich miejscach ma jednak prawie takie same cele. Chroni wnętrze pomieszczeń przed różnymi warunkami atmosferycznymi ( podczas załadunku jak i rozładunku ). Redukuje wymianę powietrza z chłodnego na ciepłe ( dotyczy to chłodni, magazynów z niską temperaturą, gdy na zewnątrz temperatura jest dodatnia ) albo odwrotnie z ciepłego na zimne ( chroni wnętrze budynku przed znaczną utratą ciepła gdy na zewnątrz panuje niska lub ujemna temperatura ).

 

Podział dużych pomieszczeń, hal, magazynów – kurtyny paskowe PCV w tym przypadku znajdą swoje zastosowanie jako ściany dzielące duże przestrzenie na mniejsze pomieszczenia. To najlepsze rozwiązanie gdy chcemy tymczasowo lub na stałe, ale bez ponoszenia większych kosztów, dokonać podziału jednego dużego pomieszczenia na dwa lub więcej mniejszych stanowisk.

 

Schowki, podręczne magazyny – dla takich miejsc najczęściej sa wybierane kurtyny paskowe PCV wykonane z folii mlecznej lub kolorowej. Przegroda paskowa daje łatwy dostęp do składowanych materiałów ale jednocześnie ogranicza widoczność zawartości dla osób postronnych. Chroni przed brudem, wilgocią oraz przeciągami.

 

Przesłona wejść do namiotu, wiaty – to doskonałe rozwiązanie dla namiotów handlowych, magazynowych wykonanych z materiału plandekowego lub blachy. Kurtyna paskowa PCV zawieszona w wejściu namiotu lub wiaty pozwala na swobodne przemieszczanie się ludzi a jednocześnie chroni przed warunkami atmosferycznymi, przed ujemną lub wysoka temperaturą na zewnątrz, a także przed zanieczyszczeniami. Kurtyna paskowa PCV ma tę zaletę, że w każdej chwili można ją zdemontować i przechować do kolejnego jej użycia.

 

Taśmy transportujące – to jeden z elementów zastosowanych przy zwiększeniu wydajności i jakości pracy maszyn. Kurtyny paskowe PCV zainstalowane nad taśmami transportujacymi gotowe produkty lub inne materiały, ze względu na swoją elastyczność pozwalają na swobodny przepływ produkowanego lub gotowego towaru. Zabezpiecza przed spadaniem z taśmy, chroni przed dostawaniem się na produkcję wszelkiego rodzaju nieczystości. Do produkcji żywności można zastosować folię paskową PCV, która ma atest na bezpośredni kontakt z żywnością.

Nie tylko zakłady przemysłowe i przedsiębiorstwa szukają rozwiązań u producentów kurtyn paskowych PCV, by lepiej zabezpieczyć wszelkiego rodzaju przejścia pomiędzy halami, bramy wjazdowe, pomieszczenia magazynowe przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, kurzem oraz owadami.

 

Ponieważ rolnictwo również z każdym rokiem rozwija się do przodu, każdy szuka jak najlepszych elementów dla swoich mniejszych i większych obiektów gospodarczych, aby rozwijały się jak najlepiej, a co najważniejsze aby spełniały wszelkie wymogi unijne, sanitarne i higieniczne.

 

Dlatego po taki rodzaj zabezpieczeń jak kurtyny paskowe PCV coraz częściej sięgają również właściciele gospodarstw rolnych, w szczególności takich gdzie hoduje się zwierzęta.

Wiadomą rzeczą jest, że tam gdzie hoduje się zwierzęta, występują również wszelkiego rodzaju insekty.

 

Nasza firma specjalizująca się w produkcji kurtyn paskowych PCV już nie raz wychodziła na przeciw swoim klientom i służyła doradztwem w dobrze folii oraz elementów, zabezpieczających przed owadami, wszelkimi warunkami atmosferycznymi, kurzem, wejścia do budynków gospodarczych. Doradzamy również w jaki sposób wykorzystać kurtynę paskową PCV aby stanowiła element przegrody wewnątrz pomieszczenia.

 

Najczęściej stosowaną  i polecaną folią dla gospodarstw rolnych przeciw owadom jest folia ANTYINSEKTOWA. Jest to rodzaj foli o żółtym zabarwieniu i delikatnym zapachu trawy cytrynowej. Aromat, który wydziela folia działa odstraszająco na owady. Kurtyna paskowa z tego rodzaju folii działa również jako osłona przed deszczem, wiatrem i kurzem. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

 

Jeżeli nie mają Państwo, aż tak specjalnych wymagań względem kurtyny paskowej wykonanej z folii antyinsektowej, to można zastosować jako barierę ochronną, przed owadami folię STANDARD. Folia jest przeźroczysta, o delikatnym niebieskim zabarwieniu. Już ze względu na swoją miękką, ale grubą strukturę, stanowi doskonałą barierę dla owadów. Pasy wykonane z tej folii, powieszone na listwie grzebieniowej z zakładem, nie pozwalają na wlatywanie owadów do wnętrza budynku. I tak samo doskonale chroni przed warunkami atmosferycznymi i kurzem. Daje się bardzo łatwo wyczyścić.

 

Kurtynę paskową PCV z folii STANDARD można również wykorzystać wewnątrz budynku jako przegrodę dzielącą pomieszczenie na dwa lub kilka mniejszych zamontowaną tymczasowo ( pasy można zdemontować i przechować do kolejnego użycia ) lub na stałe.

 

Zdarzają się też takie sytuacje, gdzie do budynku gospodarczego trzeba wjechać np tak zwanym paleciakiem lub wózkiem widłowym. W takich przypadkach polecamy kurtynę paskową PCV z folii ŻEBROWANEJ. Wzmocniona żebrowanymi wypustkami folia działa nie tylko jako bariera dla owadów i osłona przed różnymi warunkami pogodowymi, ale ze względu na swoją wzmocnioną strukturę jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Tak więc wachlarz możliwości wykorzystania kurtyny paskowej PCV w gospodarstwie rolnym jest dość szeroki. Jeśli jednak szukaliby Państwo jeszcze innych rozwiązań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zawsze doradzimy i podpowiemy jak usprawnić i ulepszyć Waszą gospodarkę.

Zadzwoń
+48 523 076 666
Zadzwoń
Przewiń do góry