Śluza przeładunkowa
Śluza przeładunkowa wewnętrzna jest systemową konstrukcją tworzącą wraz z rampą a także bramą przemysłową samodzielny dok przeładunkowy. Od rękawa PCV różni ją przede wszystkim położenie. Nie znajduje się ona na zewnątrz lecz wewnątrz hali. Dodatkowo konstrukcja jest wyposażona w kółka jezdne, dzięki czemu możliwe jest jej przemieszczanie wewnątrz hali – jedna śluza do wielu bram na hali. Wewnętrzna śluza przeładunkowa oferuje ogrom korzyści w porównaniu z tradycyjnymi i drogimi dokami przeładunkowymi z rękawami. Śluza termiczna wykonana jest z wysokogatunkowej folii PCV, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre warunki izolacji cieplnej.
Wewnętrzna śluza przeładunkowa
Mobilna, wewnętrzna śluza przeładunkowa zbudowana jest z metalowego stelaża i kurtyn wykonanych z pasków PCV, z opcjonalnymi przezroczystymi oknami z plandeki a także arkuszami PCV zamykającymi konstrukcję od góry. Wypełnienie ruchomych ramion zawsze składa się z kurtyny z pasów PCV. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające przemieszczanie się i przeprowadzanie wózków nawet wtedy, gdy ramiona śluzy są zamknięte. Praktyczne rozwiązanie ułatwiające transport towarów do wnętrza śluzy poprzez otwartą bramę lub w przeciwnym kierunku do magazynu przy zamkniętej bramie przemysłowej. Dzięki izolacji termicznej hali można zaoszczędzić nawet 45% kosztów ogrzewania a także chłodzenia w ciągu roku.
Mobilna śluza przeładunkowa izolujące termicznie wnętrze hali
Konstrukcja przeładunkowej śluzy termicznej wyposażona jest w cztery kółka obrotowe z hamulcami. Umożliwiają one swobodne przemieszczanie konstrukcji między bramami przemysłowymi w obrębie jednej hali lub magazynu. Dzięki temu jedna śluza przeładunkowa jest wykorzystywana do izolacji cieplnej przy kilku bramach. Przygotowanie towaru do załadunku polega na ustawieniu go przy zamkniętej bramie segmentowej, a tuż przed jej otwarciem śluza może być przesunięta w taki sposób, żeby przygotowane paczki znalazły się w jej wnętrzu. Następnie można otworzyć bramę segmentową i bez strat ciepła załadować palety do ciężarówki.
Śluza termiczna na wymiar
Ponieważ bramy przemysłowe nie mają standardowych rozmiarów, każdorazowo dostosowujemy śluzy termiczne do indywidualnych potrzeb klienta. To samo dotyczy naszych stalowych konstrukcji pomocniczych do kurtyn. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci jak dokładnie zmierzyć bramę. Tak aby śluza termiczna idealnie dopasowała się do otworu podczas przeładunku towarów.
Przygotujemy spersonalizowany projekt wraz z bezpłatną wyceną. W trakcie wstępnego wywiadu nasi doradcy zaproponują najlepsze rozwiązanie dotyczące ścian z pasów PCV lub przezroczystych plandek. Bez względu na rodzaj materiału, który wypełni stelaż, zapewnia on doskonałe doświetlenie wnętrza śluzy. Folie, których używamy, przepuszczają naturalne światło w ponad 85% – wynik porównywalny z oknami szklanymi.
Indywidualny projekt Twojej śluzy
Wewnętrzna śluza przeładunkowa na zamówienie
Wykonujemy stelaże pod kurtyny paskowe i inne konstrukcje do mocowania plandek i kurtyn PCV
Skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje pomysły a my jak najszybciej je dla Ciebie zrealizujemy.
Śluza izolacyjna - ogranicza wnikania zimnego powietrza do magazynu
Przeładunkowa śluza magazynowa dostawiana do bramy
Dzięki niewielkiej masie śluzy magazynowej możliwe jest łatwe przemieszczanie jej wewnątrz hali. Wystarczy dwóch pracowników, którzy używając uchwytów transportowych, przesuną ramę w odpowiednie miejsce. Dystanse zakończone gumowymi odbojami zapewniają niezbędną przestrzeń dla prawidłowego funkcjonowania bramy przemysłowej. Pozwalają one precyzyjnie ustawić stelaż śluzy izolacyjnej, umożliwiając optymalną ochronę przed utratą ciepła oraz płynność prac przeładunkowych.
Jaki współczynnik przewodzenia ciepła ma śluza termiczna?
Współczynnik przewodzenia ciepła, oznaczany symbolem λ (lambda), to miara zdolności materiału do przewodzenia ciepła. Określa, jak łatwo ciepło przenika przez dany materiał. Im niższa wartość współczynnika przewodzenia ciepła, tym lepsza izolacja termiczna materiału. Wartość współczynnika jest podawana w jednostkach watów na metr na kelwin (W/mK). Materiały o niskim współczynniku przewodzenia ciepła są często stosowane w budownictwie do izolacji termicznej, aby zapobiec utracie ciepła z budynków lub pomieszczeń.