Śluza przeładunkowa

Śluza przeładunkowa wewnętrzna jest systemową konstrukcją tworzącą wraz z rampą a także bramą przemysłową samodzielny dok przeładunkowy. Od rękawa PCV różni ją przede wszystkim położenie. Nie znajduje się ona na zewnątrz lecz wewnątrz hali. Dodatkowo konstrukcja jest wyposażona w kółka jezdne, dzięki czemu możliwe jest jej przemieszczanie wewnątrz hali – jedna śluza do wielu bram na hali. Wewnętrzna śluza przeładunkowa oferuje ogrom korzyści w porównaniu z tradycyjnymi i drogimi dokami przeładunkowymi z rękawami. Śluza termiczna wykonana jest z wysokogatunkowej folii PCV, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre warunki izolacji cieplnej.

Śluza przeładunkowa wewnętrzna - doskonała izolacja termiczna

Wewnętrzna śluza przeładunkowa

Mobilna, wewnętrzna śluza przeładunkowa zbudowana jest z metalowego stelaża i kurtyn wykonanych z pasków PCV, z opcjonalnymi przezroczystymi oknami z plandeki a także arkuszami PCV zamykającymi konstrukcję od góry. Wypełnienie ruchomych ramion zawsze składa się z kurtyny z pasów PCV. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające przemieszczanie się i przeprowadzanie wózków nawet wtedy, gdy ramiona śluzy są zamknięte. Praktyczne rozwiązanie ułatwiające transport towarów do wnętrza śluzy poprzez otwartą bramę lub w przeciwnym kierunku do magazynu przy zamkniętej bramie przemysłowej. Dzięki izolacji termicznej hali można zaoszczędzić nawet 45% kosztów ogrzewania a także chłodzenia w ciągu roku.

Śluza przeładunkowa na kółkach

Mobilna śluza przeładunkowa izolujące termicznie wnętrze hali

Konstrukcja przeładunkowej śluzy termicznej wyposażona jest w cztery kółka obrotowe z hamulcami. Umożliwiają one swobodne przemieszczanie konstrukcji między bramami przemysłowymi w obrębie jednej hali lub magazynu. Dzięki temu jedna śluza przeładunkowa jest wykorzystywana do izolacji cieplnej przy kilku bramach. Przygotowanie towaru do załadunku polega na ustawieniu go przy zamkniętej bramie segmentowej, a tuż przed jej otwarciem śluza może być przesunięta w taki sposób, żeby przygotowane paczki znalazły się w jej wnętrzu. Następnie można otworzyć bramę segmentową i bez strat ciepła załadować palety do ciężarówki.

Śluza termiczna na wymiar

Ponieważ bramy przemysłowe nie mają standardowych rozmiarów, każdorazowo dostosowujemy śluzy termiczne do indywidualnych potrzeb klienta. To samo dotyczy naszych stalowych konstrukcji pomocniczych do kurtyn. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci jak dokładnie zmierzyć bramę. Tak aby śluza termiczna idealnie dopasowała się do otworu podczas przeładunku towarów.

Przygotujemy spersonalizowany projekt wraz z bezpłatną wyceną. W trakcie wstępnego wywiadu nasi doradcy zaproponują najlepsze rozwiązanie dotyczące ścian z pasów PCV lub przezroczystych plandek. Bez względu na rodzaj materiału, który wypełni stelaż, zapewnia on doskonałe doświetlenie wnętrza śluzy. Folie, których używamy, przepuszczają naturalne światło w ponad 85% – wynik porównywalny z oknami szklanymi.

Indywidualny projekt Twojej śluzy

Śluza przeładunkowa na wymiar

Wewnętrzna śluza przeładunkowa na zamówienie

Wykonujemy stelaże pod kurtyny paskowe i inne konstrukcje do mocowania plandek i kurtyn PCV
Skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje pomysły a my jak najszybciej je dla Ciebie zrealizujemy.

Śluza izolacyjna - ogranicza wnikania zimnego powietrza do magazynu

Zastosowanie arkuszy PCV na szczycie konstrukcji a także plandek lub kurtyn paskowych po bokach i na ramionach śluzy izolacyjnej pomaga w redukcji wymiany ciepłego i zimnego powietrza. Otwierane ramiona ułatwiają przygotowanie towarów do załadunku bez potrzeby przemieszczania całej konstrukcji. Gdy przesyłka jest już umieszczona w śluzie termicznej, wystarczy zamknąć jej ramiona i otworzyć bramę przemysłową. Wówczas pracownicy mogą towar załadować na ciężarówkę. Ramiona konstrukcji dodatkowo zabezpieczyliśmy przed przypadkowym otwarciem za pomocą silnych magnesów neodymowych.
Śluza izolacyjna wewnętrzna

Przeładunkowa śluza magazynowa dostawiana do bramy

Dzięki niewielkiej masie śluzy magazynowej możliwe jest łatwe przemieszczanie jej wewnątrz hali. Wystarczy dwóch pracowników, którzy używając uchwytów transportowych, przesuną ramę w odpowiednie miejsce. Dystanse zakończone gumowymi odbojami zapewniają niezbędną przestrzeń dla prawidłowego funkcjonowania bramy przemysłowej. Pozwalają one precyzyjnie ustawić stelaż śluzy izolacyjnej, umożliwiając optymalną ochronę przed utratą ciepła oraz płynność prac przeładunkowych.

Śluza magazynowa - uchwyty i odbojniki

Jaki współczynnik przewodzenia ciepła ma śluza termiczna?

Współczynnik przewodzenia ciepła, oznaczany symbolem λ (lambda), to miara zdolności materiału do przewodzenia ciepła. Określa, jak łatwo ciepło przenika przez dany materiał. Im niższa wartość współczynnika przewodzenia ciepła, tym lepsza izolacja termiczna materiału. Wartość współczynnika jest podawana w jednostkach watów na metr na kelwin (W/mK). Materiały o niskim współczynniku przewodzenia ciepła są często stosowane w budownictwie do izolacji termicznej, aby zapobiec utracie ciepła z budynków lub pomieszczeń.

Efektywność cieplna śluzy termicznej zależy głównie od właściwości materiału użytego do jej produkcji. W naszej ofercie znajduje się folia PCV, cechująca się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. W przypadku naszych kurtyn PCV i plandek z oknami foliowymi, wartość tego współczynnika wynosi jedynie λ = 0,16 W/mK. Jest to porównywalne do drewna konstrukcyjnego, uznawanego za jeden z najlepszych izolatorów termicznych w budownictwie. Wyższy poziom izolacji termicznej wśród materiałów PCV oferuje jedynie polistyren (PS), czyli popularny styropian.
Współczynnik przewodzenia ciepła przez kurtyny paskowe PCV