Kotary spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Co to są kotary spawalnicze?

Kotary spawalnicze są to specjalne zasłony, które służą do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, które powstaje podczas spawania. Przegrody kotarowe wykonane są z trudnopalnej tkaniny PCV, która zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR). Kotary spawalnicze można montować na stałe lub na przenośnych stelażach, w zależności od potrzeb. Pozwalają one na wydzielenie kilku niezależnych stanowisk spawalniczych, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy.

Jakie kolory i stopnie przezroczystości mają kotary spawalnicze?

Kotary spawalnicze mają różne kolory i stopnie przezroczystości, w zależności od rodzaju folii spawalniczej PCV, z której są wykonane. Kolory i stopnie przezroczystości mają wpływ na poziom ochrony przed promieniowaniem świetlnym, które powstaje podczas spawania.

Parawany spawalnicze kolory wypełnień

Czerwone kotary spawalnicze

Mają bardzo duży stopień przezroczystości, co oznacza, że dobrze przepuszczają światło widzialne, ale jednocześnie filtrują promieniowanie IR i UV w 99,998%. Są to kotary odpowiednie do spawania metodą TIG lub MIG/MAG z niskim natężeniem prądu.

Kotary brązowe

Mają duży stopień przezroczystości, co oznacza, że również dobrze przepuszczają światło widzialne, ale mają nieco większą zdolność pochłaniania promieniowania IR i UV niż czerwone. Są to kotary odpowiednie do spawania metodą TIG lub MIG/MAG z średnim natężeniem prądu.

Zielone kotary do spawalni

Mają średni stopień przezroczystości, co oznacza, że przepuszczają mniej światła widzialnego, ale mają większą zdolność pochłaniania promieniowania IR i UV niż brązowe. Są to kotary odpowiednie do spawania metodą TIG lub MIG/MAG z wysokim natężeniem prądu.

Kotary o matowej powierzchni

Mają matową powierzchnię i ciemnozieloną barwę (niemalże czarną). Cechuje je najmniejszy stopień przezroczystości, co oznacza, że przepuszczają bardzo mało światła widzialnego, ale mają największą zdolność pochłaniania promieniowania IR i UV. Są to kotary odpowiednie do spawania metodą MMA lub gazową z bardzo wysokim natężeniem prądu.