Stelaże spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Co to są stelaże spawalnicze?

Stelaże spawalnicze to elementy wyposażenia używane w spawalnictwie. Pełnią one rolę uchwytu lub ramy do mocowania ekranów spawalniczych, chroniących pracowników przed promieniowaniem podczerwonym (IR) a także ultrafioletowym (UV) emitowanym podczas procesów spawania. Te ekstrakcyjne ekrany absorbujące promieniowanie służą do zapobiegania negatywnym skutkom ekspozycji na szkodliwe promieniowanie dla zdrowia pracowników, takie jak poparzenia skóry czy uszkodzenia oczu.

Gotowe ramy czyli stelaże spawalnicze bez folii PCV

Stelaże spawalnicze do ekranów mobilnych a także stacjonarnych stanowią gotowe do montażu ramy stalowe. Ramy można wykorzystać z różnorodnymi wypełnieniami. W zależności od preferencji użytkownika oraz potrzeb, stelaże te mogą być wypełniane pasami spawalniczymi, lamelami, zasłonami lub arkuszami PCV.

Czy stelaże spawalnicze to ekonomiczne rozwiązanie do spawalni?

Zamówienie samej ramy może być korzystnym rozwiązaniem w przypadku posiadania już istniejących przegród spawalniczych. Dzięki temu, gdy stelaż spawalniczy jest potrzebny tylko okresowo, można łatwo przenieść zasłonę ze stałej przegrody na samą ramę. To pozwala ograniczyć koszty związane z uzupełnieniem stelaża folią spawalniczą. Jednocześnie możemy dysponować przenośnym parawanem, który może być używany podczas prac w terenie.

Zakup stelaża do spawalni w celu wymiany uszkodzonego lub przestarzałego, a następnie przeniesienie wypełnienia z folii PCV, również stanowi korzystne rozwiązanie ekonomiczne. Na pewno w porównaniu z zakupem kompletnego nowego ekranu spawalniczego. Ta elastyczność w wykorzystaniu stelaży spawalniczych pozwala na optymalne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb a także warunków prac.  Pozwalając jednocześnie na redukcję kosztów zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom.

Jak samodzielnie zmontować stelaże spawalnicze?

Nasze ramy spawalnicze są wyjątkowo proste w montażu i demontażu, co ułatwia np. transport. Każdy zestaw ram trafia do klienta wraz z czytelną instrukcją montażu, a wszystkie elementy idealnie pasują do siebie. Montaż każdego stelaża jest bardzo szybki i łatwy, wymaga jedynie podstawowych narzędzi. Stelaże spawalnicze to stabilne konstrukcje wykonane z wysokiej jakości stali. Elementy pokrywamy antykorozyjną powłoką, co zapewnia im odporność na procesy starzenia się materiału a także uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nasze produkty gwarantują nie tylko łatwość użytkowania, ale także trwałość i niezawodność w każdych warunkach pracy. Stelaże spawalnicze instrukcja montażu

Stelaże wypełnione folią 300×2 mm

Ramy spawalnicze z wypełnieniem foliowym 570×1 mm

Stelaże z zasłonami 1400×0,4 mm

Ekrany spawalnicze z wypełnieniem o różnym stopniu przezroczystości

Stelaże stałe wypełnione folią arkuszową