Kurtyny sklepowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Co to są kurtyny sklepowe z pasów PCV?

Kurtyny sklepowe z pasów PCV to rodzaj kurtyn, które służą do osłaniania wejścia do sklepu lub oddzielania różnych stref w sklepie. Przegrody sklepowe doskonale sprawdzają się także jako izolacja lad chłodniczych przed utratą zadanej temperatury, bez utrudniania dostępu do produktów. Kurtyny sklepowe mają wiele zalet, takich jak:

 • Ochrona przed zimnem, ciepłem, kurzem, owadami i hałasem
 • Poprawa komfortu termicznego i akustycznego w sklepie
 • Zwiększenie atrakcyjności wizualnej i estetyki sklepu
 • Możliwość łatwego montażu i demontażu
 • Oszczędność energii elektrycznej
 • Łatwość w czyszczeniu

Jak mocuje się kurtyny sklepowe?

Kurtyny paskowe do sklepu z pasów PCV są wykonane z elastycznej folii PCV, która ma różną szerokość, grubość i przezroczystość. Przegrody sklepowe mocuje się na specjalnych wieszakach grzebieniowych, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się przez kurtynę. Kurtyny te mogą być również przesuwane na boki, dzięki czemu nie ograniczają dostępu do sklepu. Umożliwiają także przewożenie ładunków, które przekraczają standardowe rozmiary.

Kurtyny sklepowe na drzwi Kurtyny sklepowe do lad chłodniczych Kurtyny paskowe - mocowanie na wieszaku grzebieniowym

Lady chłodnicze wyposażone w kurtyny sklepowe

Kurtyny sklepowe do lad chłodniczych to przezroczyste przegrody, które służą do osłaniania i izolowania produktów spożywczych w sklepach. Największą jednak zaletą jest izolacja termiczna chłodziarki. Chłodne powietrze z wnętrza nie przedostaje się na sklep. Dzięki temu agregat chłodniczy pracuje o około 50% krócej. Przekłada się to bezpośrednio na znaczną oszczędność energii w skali roku. Warto zwrócić uwagę, że kurtyny mają przezroczystość na poziomie szyb okiennych ze szkła, więc nie utrudniają ekspozycji towarów. Ponadto dzięki paskom folii nie szerszym niż 200 mm dostęp do produktów jest możliwy na całej szerokości światła lady chłodniczej. Kurtyny PCV do lodówek mają wiele zalet, takich jak:

 • Zatrzymują schłodzone powietrze wewnątrz lad i zapobiegają utracie energii
 • Ograniczają wnikanie insektów, kurzu i zanieczyszczeń do żywności
 • Poprawiają higienę i jakość produktów
 • Pozwalają na łatwy dostęp do towaru dla klientów i pracowników
 • Zwiększają atrakcyjność wizualną i estetykę sklepu.

Czy kurtyny do sklepu mogą mieć kontakt z żywnością?

Kurtyny do sklepu z folii PCV posiadają atest PZH. Oznacza to, że kurtyny te spełniają wymagania higieniczne przy stosowaniu w kontakcie z żywnością. Mogą być używane w sklepach spożywczych, cukierniczych, aptekach i innych miejscach, gdzie wymagana jest ochrona produktów. Kurtyny paskowe z atestem PZH

Kurtyny sklepowe na zaplecza i drzwi

Izolacja termiczna sklepu

Przegrody paskowe zamontowane w drzwiach wejściowych do sklepu lub w przejściu do magazynu czy na zaplecze utrzymują wewnątrz strefy dla klienta optymalne warunki. Latem zatrzymują wewnątrz schodzone klimatyzatorami powietrze. Zimą zapobiegają utracie ciepła i ograniczają wnikanie zimnych mas powietrza. Redukują także przeciągi.

Redukcja hałasu ulicznego w sklepie

Folia paskowa zamocowana z zakładem potrafi skutecznie redukować natężenie hałasu, obniżając jego poziom o 35 dB. Mając na uwadze, że średnia wartość hałasu generowanego przez ruch uliczny waha się w przedziale 90-100 dB a długotrwały hałas o natężeniu 85 dB jest szkodliwy dla zdrowia warto pomyśleć o zapewnieniu komfortu pracownikom i klientom. Kurtyna sklepowa pozwoli zapewnić cichą i przyjazną zakupom atmosferę.

Ochrona wnętrza sklepu przed zanieczyszczeniami

Przegrody sklepowe to nie tylko izolacja termiczna i akustyczna to także osłona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kurtyny ochronne ograniczają wnikanie insektów, gryzoni, ptaków. To także osłona zabezpieczająca przed kurzem, oparami, dymem czy opadami atmosferycznymi.

Optyczna ochrona zaplecza sklepu

Kurtyny sklepowe wyprodukowane z folii kolorowej, nieprzezroczystej skutecznie oddzielają strefę dla klientów od zaplecza czy magazynu. Chronią wnętrze przed wzrokiem ciekawskich, pełnią rolę ekranu akustycznego oraz przegrody termoizolacyjnej utrzymujące różne warunki mikroklimatyczne po obu stronach kurtyny sklepowej. Co istotne nie ograniczają ruchu pieszego personelu czy przewożenia towarów z magazynu na sklep.

Kurtyny do sklepu i na magazyn

Za pomocą kurtyn sklepowych można osłaniać też doki przeładunkowe, bramy magazynowe czy wrota do składów materiałów sypkich. Kurtyny magazynowe podobnie jak sklepowe pełnią funkcję przegrody termoizolacyjnej i redukującej hałas. Chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, insektami a także gryzoniami. W opcji do zastosowań magazynowych rekomendujemy do kurtyn pasy folii żebrowanej o takich samych właściwościach izolacyjnych i zwiększonej odporności mechanicznej. Bez względu na rodzaj wypełnienia każda kurtyna chroniąc wnętrze nie spowalnia ruchu towarowego. Dodatkowo wysoka przezroczystość folii wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo podczas prac przeładunkowych. Pozwala w porę dostrzec ewentualne zagrożenia po drugiej stronie przegrody. Kurtyna paskowa z pasami ostrzegawczymi