Kurtyny ochronne

Wyświetlanie 1–40 z 57 wyników

Czym są kurtyny ochronne

Kurtyny ochronne to rodzaj przegrody z folii PCV, która służy do ochrony przed stratami ciepła, hałasem, kurzem, wilgocią i innymi czynnikami. Przegrody ochronne mogą być stosowane w różnych miejscach, takich jak magazyny, warsztaty, sklepy, chłodnie czy pomieszczenia produkcyjne a także warsztaty, lakiernie itp. Kurtyny ochronne są łatwe w montażu i demontażu, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV.

Jakie zalety mają kurtyny ochronne?

 • Ograniczają straty ciepła/zimna między przestrzeniami, co pozwala na oszczędność energii i poprawę komfortu termicznego.
 • Zabezpieczają pomieszczenia przed np. kurzem lub pyłem, co zapewnia lepszą higienę i czystość. Doskonale sprawdzają się w lakierniach proszkowych a także jako osłony maszyn emitujących pył czy odpryski.
 • Redukują poziom hałasu aż o 35 dB, co zmniejsza stres i poprawia warunki pracy a także zmniejsza absencję chorobową spowodowaną uciążliwym hałasem generowanym np. przez maszyny.
 • Umożliwiają łatwe przemieszczanie się między strefami, co zwiększa wydajność i elastyczność procesów. Nie utrudniają przechodzenia a także przewożenia ładunków. W zależność od rozmiaru kurtyny i zastosowanych pasów możliwy jest przejazd od małych wózków towarowych nawet po samochody ciężarowe, suwnice, a także pociągi.
 • Są łatwe w montażu i demontażu. System dedykowanych mocowań w tym system podwieszany do kurtyn przesuwnych gwarantuje szybkie dostosowanie przegrody do aktualnie przewożonych ładunków w tym nawet ponadgabarytowych.
 • Cechuje je  odporność na uszkodzenia mechaniczne jak otarcia, pęknięcia, matowienie a także zerwania.  Są ponadto odporne na promieniowanie słoneczne UV. Dzięki temu kurtyny ochronne nie ulegają przyspieszonym procesom starzenia się pod wpływem promieniowania świetlnego.

W jakich branżach znajdują zastosowanie kurtyny ochronne z pasów PCV?

Kurtyny ochronne Kurtyna ochronna przemysłowa z pasów matowych kurtyny ochronne trudnopalne

Przemysł spożywczyKurtyny ochronne z pasów PCV

Kurtyny spożywcze zapewniają odpowiednią izolację termiczną i higieniczną w chłodniach, zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego. Chronią one przed wnikaniem ciepłego i wilgotnego powietrza, kurzem, owadami i bakteriami. Kurtyny do chłodni a także mroźni zapewniają doskonała ochronę przed utratą zadanej temperatury w komorze, nawet, gdy temperatury sięgają -60°C. Kurtyny spożywcze służą do oddzielania np kuchni od sali w restauracji, gdzie zapobiegają przenikaniu zapachów czy wnikaniu owadów. Specjalne kurtyny antyinsektowe stosuje się szeroko w branży przetwórstwa owoców, warzyw i rzeźniach.

Przemysł spawalniczyKurtyny ochronne z pasów PCV

Przegrody spawalnicze stanowią skuteczną osłonę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV) a także podczerwonym (IR), które powstaje podczas spawania łukowego. Jeżeli folia ma minimum 2 mm zatrzymuje również iskry i rozżarzone odpryski metalu. Dzięki specjalnym dodatkom materiał z jakiego produkuje się kurtyny spawalnicze jest trudnopalny. Cecha ta pozwala na spowalniania a nawet ograniczanie ryzyka rozprzestrzeniania się pożarów w spawalniach.

Przemysł motoryzacyjny – Przegrody ochronne z pasów PCV

Kurtyny paskowe mogą być używane jako osłony maszyn i urządzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników. Dodatkowo można za ich pomocą odgradzać stanowiska lakiernicze, szlifierskie czy spawalnicze. Pełnią rolę osłon przed odpryskami np. podczas obróbki metalu na tokarce czy innych maszynach ślusarskich.

Przemysł farmaceutycznyKurtyny ochronne z pasów PCV

Przegrody PCV pomagają utrzymać czystość i sterylność w pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych. Zapobiegają one przenoszeniu się pyłu, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń. Stosuje się je także do wydzielania stref czystych w placówkach zdrowia a także obiektach użyteczności publicznej.

Handel i usługi Kurtyny ochronne z pasów PCV

Kurtyny PCV mogą być stosowane w sklepach, salonach, restauracjach i innych miejscach, gdzie chce się stworzyć przyjemną atmosferę dla klientów. Przegrody ochronne mogą tworzyć strefy mikroklimatyczne, redukować hałas i chronić przed warunkami atmosferycznymi.

Kurtyny ochronne do osłony maszyn

Kurtyny technologiczne do osłony maszyn to rodzaj przegrody z pasów folii PCV, która służy do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, iskrami, odpryskami metalu, pyłem a także innymi czynnikami, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników i sprzętu.

Kurtyny technologiczne Osłony do maszyn

Przegrody ochronne do osłony maszyn mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak przemysł spawalniczy, motoryzacyjny, metalowy czy maszynowy.

 • Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantując dobrą widoczność, są elastyczne, zatrzymują odpryski, opary, iskry itp.
 • Są łatwe w montażu i demontażu, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV a także IR.
 • Nie wpływają na widoczność między strefami, co ułatwia nadzór i komunikację.
 • Są uniwersalne i konfigurowalne, co pozwala na dostosowanie ich do różnych rozmiarów i kształtów stref zagrożenia.

Trudnopalne przegrody ochronne z folii PCV

Kurtyny ochronne są trudnopalne, jeśli są wykonane z odpowiednich materiałów, które nie zapalają się pod wpływem wysokiej temperatury lub kontaktu z ogniem. Folia PCV materiał, który ma właściwości antystatyczne i trudnopalne, co oznacza, że nie wywołuje iskrzenia i nie podtrzymuje płomienia. Co ważne po ustaniu bezpośredniego oddziaływania płomienia na materiał, gaśnie on samoczynnie w czasie do 3 sekund. Przegrody ochronne PCV zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożarów i chronią przed poparzeniami. Należy jednak pamiętać, że trudnopalność nie oznacza całkowitej niepalności. Kurtyny PCV mogą się topić, intensywnie dymić a nawet uszkodzić się pod wpływem bardzo wysokiej temperatury lub długotrwałego działania ognia. Dlatego należy zachować ostrożność i stosować się do zasad bezpieczeństwa przy pracy z ogniem lub gorącymi materiałami.