Kurtyny paskowe

Wyświetlanie 1–40 z 107 wyników

Czym są i do czego służą kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe to przegrody wykonane z elastycznych pasów folii PCV o różnej grubości i stopniu przezroczystości. Ich podstawową funkcją jest ograniczenie niekontrolowanej wymiany powietrza. Połać kurtyny nie tylko zatrzymuje podmuchy wiatru i przewiewy. Elastyczna folia PCV blokuje także uciekanie ciepła (albo zimna w zależności od miejsca zastosowania), dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła. Oprócz izolacji termicznej kurtyny paskowe ograniczają przeciągi, obniżają poziom uciążliwego hałasu (aż o 35 dB), chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi a także dymem i oparami.

Czy kurtyny paskowe pozwalają na oszczędności energii cieplnej w obiekcie?

Bez wątpienia stosowanie kurtyn paskowych PCV pozwala na oszczędności energii cieplnej. Kurtyny paskowe PCV to przegrody izolujące termicznie a także akustycznie wnętrze obiektu z otwartymi bramami lub przejściami na czas przewożenia towarów. To także tani (w porównaniu z tradycyjnymi materiałami budowlanymi) a zarazem bardzo skuteczny sposób na podział dużych przestrzeni na mniejsze sekcje. Połać kurtyny ogranicza niekontrolowaną wymianę mas ciepłego i zimnego powietrza. Dzięki temu w pomieszczeniu utrzymuje się stała temperatura i nie ma potrzeby ciągłego dogrzewania powietrza.

Jakie zalety mają kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe są bardzo popularne w przemyśle, branży TSL i magazynach ze względu na wiele zalet. Oto kilka z nich:

1. Oszczędność energii.
2. Eliminacja przeciągów.
3. Utrzymanie wymaganej temperatury w chłodniach.
4. Zachowanie optymalnego mikroklimatu w klimatyzowanych pomieszczeniach.
5. Ochrona pomieszczeń przed wnikaniem owadów, kurzu, dymu.

Jakie kurtyny paskowe są dostępne w naszej ofercie?

Istnieje kilka rodzajów kurtyn paskowych. Wśród nich można wyróżnić najbardziej popularne kurtyny standardowe, żebrowane, do chłodni, spawalnicze a także przesuwne i rozsuwane. Kurtyny standardowe są idealne do hal magazynowych oraz przestrzeni hal produkcyjnych. Żebrowane kurtyny PCV są odporne na intensywny ruch pojazdów mechanicznych, dlatego doskonale sprawdzają się jako kurtyny do bram magazynowych i przeładunkowych. Kurtyny do chłodni są odporne na bardzo niskie temperatury. Natomiast kurtyny spawalnicze są odporne na działanie niskich i wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Doskonale filtrują promieniowanie świetlne podczerwone i ultrafioletowe. Kurtyny przesuwne i rozsuwane pozwalają na zaplanowanie przestrzeni według własnego pomysłu. Doskonale sprawdzają się także jako tymczasowe wygrodzenia hal. Przegroda z opcją przesuwu to także idealne rozwiązanie w bramach przemysłowych. Kurtyny przemysłowe, przesuwne pozwalają na przewóz przedmiotów ponadgabarytowych bez konieczności demontażu kotary PCV.

Jak zbudowane są kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe to przegrody zbudowane z elastycznych pasów folii PCV, które służą do izolacji termicznej, akustycznej lub optycznej pomieszczeń. Przegrody PCV paskowe składają się z dwóch głównych elementów:

  • pasów folii PCV
  • zawiesi do ich mocowania.

Pasy folii PCV mogą mieć różne wymiary, kolory i przeznaczenie, w zależności od warunków i sposobu użytkowania kurtyn. Zawiesia mogą być stacjonarne lub przesuwne, a najpopularniejszym typem jest mocowanie grzebieniowe. Wieszaki grzebieniowe a także płytki mocujące produkuje się zarówno ze stali nierdzewnej INOX jak i z odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego.

Jak zamontować kurtyny paskowe?

Montaż kurtyn paskowych zależy od rodzaju zawiesia i miejsca instalacji. Najczęściej stosuje się mocowanie grzebieniowe, które polega po pierwsze na przykręceniu listwy zębatej do nadproża lub ściany, po drugie nałożeniu pasów folii PCV z zakutymi blachami mocującymi na listwę. W niektórych przypadkach może być potrzebna dodatkowa konstrukcja wsporcza, np. gdy kurtyna ma być zamontowana wewnątrz otworu z bramą segmentową lub szybkobieżną. Montaż kurtyn paskowych jest prosty i nie wymaga specjalnych narzędzi. Wystarczy wiertarka, kołki montażowe, śruby lub wkręty i ewentualnie drabina, jeżeli kurtyna mocowana jest na większej wysokości.

Jakie korzyści daje zamontowana kurtyna paskowa?

Kurtyna paskowa PCV to termoizolacyjna przegroda stworzona z elastycznych pasów PCV, które mają wiele zalet. Nadają się dla różnych branż i zastosowań. Niektóre z korzyści z montażu kurtyn paskowych PCV to:

  • Łatwiejsza komunikacja – kurtyny z pasów PCV ułatwiają przechodzenie i przejeżdżanie przez otwory wejściowe, nie wymagając otwierania i zamykania drzwi czy bram.
  • Oszczędność energii – kurtyny termoizolacyjne tworzą szczelną barierę termiczną. Zapobiega ona utracie ciepła lub chłodu w pomieszczeniach o różnych poziomach temperatury, obniżając koszty ogrzewania lub chłodzenia.
  • Ochrona przed brudem i szkodnikami – stanowią nieprzerwaną barierę, która chroni wnętrze przed kurzem, pyłem, dymem, insektami a także gryzoniami.
  • Mniej hałasu, lepszy komfort pracy – tłumią hałas i zapewniają lepszą izolację akustyczną, poprawiając warunki pracy i bezpieczeństwo.
  • Wygoda w użytkowaniu – kurtyny paskowe są łatwe w samodzielnym montażu i demontażu, a także w czyszczeniu i konserwacji. Warto zauważyć, że gładka powierzchnia pasów utrudnia przywieranie brudu.
  • Trwałość – osłony paskowe są odporne na promieniowanie UV, starzenie się materiału, uszkodzenia mechaniczne a dodatkowo na działanie chemikaliów (słabych kwasów, zasad, alkoholi i ich pochodnych).
  • Uniwersalne zastosowanie – kotary pasowe mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak metalurgia, chemia, spożywka, farmacja, logistyka a także zbrojeniówka, elektronika, elektromechanika itp. Mogą być również dostosowane do różnych wymiarów otworów bramowych, drzwiowych. Ich ciężar uniemożliwia budowanie przegród wyższych niż 9 m. Długość kurtyny może być jednak nieskończona. Wieszaki grzebieniowe można łączyć w długie listwy montażowe.

Dobór odpowiedniej folii PCV do kurtyny paskowej

Optymalne działanie przegród takich jak kurtyny paskowe uzależniony jest przede wszystkim od odpowiedniego doboru pasów folii PCV. Ten z kolei uzależniony jest od następujących czynników:

  • Wysokość otworu- im wyższy jest otwór, tym grubsze i szersze powinny być pasy folii PCV, aby zapewnić lepszą izolację i trwałość.
  • Rodzaj ruchu – im intensywniejszy i cięższy jest ruch przez kurtynę paskową, tym grubsze i szersze powinny być pasy folii PCV, aby zapobiec rozwiewaniu i uszkodzeniom. Dla ruchu mechanicznego polecamy pasy z folii żebrowanej o wzmocnionej wytrzymałości.
  • Właściwości folii PCV – w zależności od warunków i potrzeb można wybrać folię PCV o różnych właściwościach. Najważniejsze z nich to bez wątpienia elastyczność w niskich lub wysokich temperaturach, działanie chemikaliów, promieniowanie UV oraz IR, ładunki elektrostatyczne, odstraszanie insektów a także przezroczystość i poziom przepuszczania naturalnego światła.

Rozmiar pasów z jakich produkuje się kurtyny paskowe

Zasadniczo pasy folii PCV występują w czterech rozmiarach [szerokość x grubość]: 100x2mm, 200x2mm, 300x3mm, 400x4mm.

Sprawne działanie kurtyny PCV zapewnia odpowiedni dobór pasów folii PCV uwzględniający wysokość przegrody i rodzaj ruchu jaki będzie się przez nią odbywał.

Rozmiar pasa i jego rodzaj Maksymalna wysokość kurtyny PCV
100×2 mm / gładki
180 cm
125×2 mm / gładki
250 cm
200×2 mm / gładki
300 cm
200×2(6) mm / żebrowany
350 cm
300×3 mm / gładki
450 cm
300×3(7) mm / żebrowany
500 cm
400×4 mm / gładki
600 cm
400×4(8) mm / żebrowany
700 cm

Kurtyny paskowe PCV - maksymalna długość