Wymiary ekranów spawalniczych

Wymiary ekranów spawalniczych

Wymiary ekranów spawalniczych to jeden z głównych czynników jakie musimy rozważyć podczas planowania stanowisk spawalniczych. Ekrany spawalnicze to przecież bardzo istotny element w procesie spawania, zapewniający ochronę otoczenia stanowiska spawalniczego przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez łuk spawalniczy. Warto zatem wybrać odpowiedni ekran spawalniczy, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników oraz minimalizować ryzyko poparzeń i uszkodzeń oczu w miejscu pracy.

Jakie są wymiary ekranów spawalniczych stancjonarnych, lekkich?

Lekkie ekrany, których wypełnienie stanową arkusze spawalnicze o grubości zaledwie 0,4 mm to parawany spawalnicze o szerokości od 145 cm do 200 cm i wysokości 187 cm. Ich waga nie przekracza 11 kg, dlatego też ich przestawienie nie sprawia większego problemu. Bez wątpienia ich zaletą jest też podstawa która ma szerokość zaledwie 57 cm. Każdy ekran ma od dołu prześwit wentylacyjny, który wynosi 25 cm. Osłony spawalnicze lekkie zostały tak zaprojektowane aby można było je zestawiać wsuwając jeden w drugi. Dzięki czemu gdy nie są potrzebne zestawione pod ścianą spawalni nie zajmują dużo miejsca.

Wymiary Parawanów spawalniczych mobilnych nierozkładanych

Mobilne parawany nierozkładane bez względu na rodzaj wypełnienia (lamele spawalnicze, pasy spawalnicze, zasłony spawalnicze) mają jednakowe wymiary. Szerokość a także wysokość wynoszą 200 cm. To co odróżnia ekrany mobilne od lekkich stacjonarnych to mocniejsza konstrukcja wyposażona w cztery koła jezdne w tym dwa z hamulcami. Przestawianie ekranu na w miarę równych posadzkach czy kostce brukowej nie stanowi najmniejszego problemu. Dodatkowo przegrody spawalnicze mobilne dostępne są w dwóch wariantach – z prześwitem wentylacyjnym od dołu o wysokości 30 cm a także bez prześwitu. Waga takiego ekranu zawiera się w zależności od rodzaju folii od 23 kg do 35 kg.

Potrzebujesz niestandardowych osłon spawalniczych?

Nasi konsultanci czekają na Twój kontakt od poniedziałku do piątku 9:00 – 17:00

Napisz, zadzwoń przygotujemy indywidualną wycenę, doradzimy najlepsze rozwiązanie, wynegocjujemy atrakcyjne ceny

Duże, mobilne przegrody z rozkładanymi ramionami

Wymiary przegród spawalniczych z rozkładanymi ramionami są imponujące i pozwalają na osłonięcie stanowiska aż z trzech stron. Podobnie jak w wersji bez ramion parawany mają solidną, stalową konstrukcję wyposażoną w cztery koła jezdne. Wysokość konstrukcji wynosi 200 cm i podobnie jak w standardach  dostępne są warianty z prześwitem wentylacyjnym 30 cm lub bez wentylacji. Szerokość mobilnej przegrody zależy od tego czy ramiona są rozłożone czy złożone. Ze złożonymi ramionami szerokość ekranu wynosi 200 cm. Z ramionami rozłożonymi rozpiętość osłony osiąga aż 410 cm. Ramiona można otwierać pod dowolnym kątem, dzięki czemu możliwe jest osłonięcie spawacza z trzech stron. Długość ramion wynosi po 105 cm. Składane ramiona ułatwiają przestawianie a także zmniejszają powierzchnię czasowo nieużywanych ekranów i ułatwiają ich przechowywanie, gdy się ich chwilowo nie wykorzystuje. Waga takiej przegrody w zależności od folii wypełniającej waha się w przedziale od 29 kg do 48 kg.