Mocowania / uchwyty

Wyświetlanie 1–28 z 37 wyników

Uchwyty i mocowania do kurtyn paskowych

Mocowania i uchwyty do kurtyn paskowych to elementy, które służą do zamocowania pasów PCV na sufitach, ścianach lub stelażach. Istnieją różne rodzaje mocowań i uchwytów, w zależności od wielkości, grubości i rodzaju kurtyn paskowych.

Zawiesia grzebieniowe – czyli mocowania do okutych pasów PCV

Istnieją różne rodzaje wieszaków grzebieniowych, w zależności od materiału, z którego są wykonane, długości i sposobu montażu.

Mocowania grzebieniowe ze stali nierdzewnej

Wieszaki grzebieniowe ze stali nierdzewnej INOX – to najczęściej wybierany system montażowy do kurtyn paskowych. Cechuje go duża wytrzymałość mechaniczna i odporność na korozję, słabe kwasy i alkohole oraz wilgoć. Może być stosowany w kurtynach PCV, których wysokość wynosi nawet 8,5 m. Wieszaki grzebieniowe ze stali nierdzewnej INOX wykonuje się z tworzywa H17 o grubości 1,5 mm. Występują w kilku długościach, od 533 mm do 1681 mm. Sposób montażu jest uniwersalny – do ściany lub do sufitu. Otwory montażowe fabrycznie wykonane są w dwóch płaszczyznach, co znacznie ułatwia montaż grzebieni.

Wieszak grzebieniowy do kurtyn paskowych

Mocowania z tworzywa sztucznego EasyLine

Wieszaki grzebieniowe z tworzywa PCV to system umożliwiający szybkie, pewne i samodzielne zawieszanie pasów PCV. Prosty montaż możliwy do przeprowadzenia we własnym zakresie, bez konieczności zatrudniania instalatora. To bez wątpienia dodatkowa zaleta wieszaków grzebieniowych z tworzywa PCV, która pozwala znacznie obniżyć koszt inwestycji. Wieszaki grzebieniowe z serii EasyLine wykonuje się z odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa PCV. Z uwagi na mniejszą wytrzymałość niż mocowania i uchwyty ze stali wykorzystuje się je do niższych kurtyn, osłon do maszyn a także kurtyn na drzwi. Wieszaki mają długość 410mm i można je ze sobą łączyć w nieskończenie długie linie montażowe za pomocą zakończeń na tzw. „jaskółczy ogon”.

Płytki i blachy czyli mocowania do pasów PCV

Blachy i płytki mocujące do kurtyn paskowych to elementy, które służą do zamocowania folii PCV na wieszakach grzebieniowych. Płytki EasyClick produkuje się z tworzywa PCV, natomiast blachy wykonuje się ze stali nierdzewnej INOX. Pasy PCV należy okuwać w płytki i blachy przy pomocy nitów lub zatrzasków w które są wyposażone płytki PCV EasyClick. Płytki i blachy dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od szerokości pasów PCV – 100 mm, 125 mm, 200 mm, 300 mm a także 400 mm.

Mocowania i uchwyty do systemu podwieszanego

Uchwyty ścienne i sufitowe do systemu kurtyn przesuwnych to elementy, które służą do zamocowania szyn jezdnych. W szynach przesuwają się wózki łożyskowe z pasami PCV. System przesuwny umożliwia łatwe otwieranie a także zamykanie kurtyn paskowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku dużych kurtyn technologicznych. Uchwyty ścienne i sufitowe wykonuje się ze stali ocynkowanej. Dostępne są dostępne w różnych wersjach, w zależności od ilości szyn i sposobu montażu.

Mocowania ścienne

  • Uchwyt ścienny do szyny systemu kurtyn przesuwnych – to mocowanie, które przytwierdza się od frontu do ściany lub stelaża na kołki montażowe alternatywnie śruby. Wykonany jest ze stali ocynkowanej a w komplecie ma śruby regulacyjne. Waga mocowania wynosi 470 g.
  • Podwójny uchwyt ścienny do szyn systemu przesuwnego jest to mocowanie, które umożliwia montaż jednocześnie dwóch szyn równolegle do ściany. Wykonany jest ze stali ocynkowanej i ma śruby regulujące szynę. Waga mocowania wynosi 720 g.

Mocowania sufitowe

  • Uchwyt sufitowy do szyny systemu kurtyn przesuwnych jest to mocowanie, które przytwierdza się od spodu do sufitu, nadproża a także stelaża na kołki lub śruby. Wykonany jest ze stali ocynkowanej i ma śruby klinujące szynę. Waga mocowania wynosi 480 g.
  • Podwójny uchwyt sufitowy do szyn systemu przesuwnego jest to mocowanie, które umożliwia zamontowanie dwóch szyn równolegle do sufitu. Wykonany jest ze stali ocynkowanej. Poszczególne elementy uchwytu są ze sobą zespawane tworząc wytrzymałe mocowanie. Uchwyt ma śruby klinujące szyny w dogodnym położeniu. Waga mocowania wynosi 730 g.

Mocowania do osłon spawalniczych

Okucia spawalnicze to elementy, które służą do zamocowania przegród z folii PCV lub innych materiałów. Przegrody spawalnicze chronią przed promieniowaniem, iskrami a także ciepłem emitowanymi podczas spawania. Istnieją różne rodzaje mocowań do osłon spawalniczych, w zależności od sposobu montażu, wielkości i kształtu osłon.

Okucia spawalnicze

Mocowania na stelażu

To system, który pozwala na zamontowanie osłon spawalniczych na metalowym stelażu, który można przestawiać, przewozić a także przenosić w dowolne miejsce. Stelaż spawalniczy składa się z rur calowych i profili, które tworzą ramę o odpowiednich wymiarach. Do ramy przymocowuje się pasy spawalnicze, lamele spawalnicze a także arkusze i zasłony spawalnicze. Elementy łączące pasy z konstrukcją ramy to haczyki, agrafki, mankiety i obejmy zaciskowe a także listwy grzebieniowe i blachy mocujące.

Mocowania do konstrukcji budynku

To system, który pozwala na zamontowanie osłon spawalniczych do sufitu, nadproża, belki stropowej lub innych elementów konstrukcji budynku. Mocowania spawalnicze to przede wszystkim listwy grzebieniowe a także mankiety obejmy zaciskowe i haczyki stalowe. Wykorzystuje się je w przypadku instalacji osłony na stalowej linie lub rurze zamocowanej do konstrukcji obiektu.

Mocowania przesuwne

To system, który pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie osłon spawalniczych. Polega on na zamontowaniu szyn jezdnych na sufitach, ścianach lub stelażach, po których przesuwają się wózki łożyskowe z pasami folii PCV lub plandekami. Mocowania przesuwne są szczególnie przydatne w przypadku dużych technologicznych osłon spawalniczych. Najczęściej stosowane mocowania to uchwyty ścienne i sufitowe a także system MeVerti idealny do montażu w przejściach i wnękach. Po zsunięciu przegrody spawalniczej MeVerti odsłania 90% szerokości przejścia.

Mocowania spawalnicze MeVErti

Mocowania do plandek

Mocowania do przegród plandekowych to elementy służące do zamocowania plandeki do konstrukcji budynku, nadwozia ciężarówki a także wykonania przegrody na hali magazynowej lub produkcyjnej. Istnieją różne rodzaje mocowań do plandek, w zależności od sposobu montażu, wielkości i kształtu przegród.

Chwytki obrotowe

To uchwyty, które umożliwiają przeciągnięcie linek celnych przez oczka plandeki i blokowanie ich po przekręceniu. Wykorzystuje się je nie tylko do montażu naburtowego w ciężarówkach. Doskonale spisują się jako mocowania plandek do różnego rodzaju konstrukcji. Dzięki opcji blokowania po przekręceniu pozwalają na szybki montaż i demontaż plandeki. Chwytki obrotowe wykonuje się ze stali ocynkowanej.

Wieszaki z kółkiem

To uchwyty, które umożliwiają zawieszenie plandeki na szynie lub rurze calowej za pomocą kółka. Wieszaki z kółkiem wykonuje się ze stali ocynkowanej i są dostępne w dwóch rozmiarach kółek: fi 40 mm lub fi 70 mm. Mocowania łączy się z materiałem plandekowym za pomocą nitów, które tworzą mocne i wytrzymałe połączenie.

System przesuwny do plandek

To system, który pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie przegród plandekowych. Polega on na zamontowaniu szyn nośnych na sufitach, ścianach, nadprożach a także stelażach, po których przesuwają się łożyskowane wózki z plandekami. System przesuwny do plandek wymaga użycia specjalnych mocowań ściennych i sufitowych, szyn oraz łączników, stoperów krańcowych a także linek z karabińczykami, które pozwalają na łatwe przesuwanie przegrody.