Przegrody PCV

Wyświetlanie 1–40 z 95 wyników

Co to są przegrody PCV?

Przegrody PCV to elastyczne kurtyny wykonane z pasów polichlorku winylu, odpornego na działanie promieniowania UV. Występują w wielu wariantach, z których dwa podstawowe to przegrody chłodnicze i standardowe. Pozwala to na stosowanie ich w pełnym zakresie temperatur od -60°C do+50°C. Ich największą zaletą jest doskonała izolacja termiczna i akustyczna. Przegrody paskowe PCV pozwalają na ochronę składowanych materiałów przed zmiennymi warunkami środowiska (promieniowanie cieplne, niska temperatura, wilgotność) oraz hałasem, kurzem, pyłem, owadami i przeciągami. Paski można stosować w każdym miejscu, niezależnie od częstotliwości ruchu, ze względu na ich doskonałą elastyczność i wytrzymałość mechaniczną. Zawiesia kurtyn PCV wykonane są wyłącznie ze stali kwasoodpornej.

Jakie zastosowanie mają przegrody PCV?

Przegrody magazynowe

Elastyczne przegrody PCV magazynowe pozwalają na swobodny przejazd wózków widłowych, zatrzymują ciepło i ograniczają przeciągi i hałas a także redukują zanieczyszczenia. Kurtyny magazynowe mogą być stacjonarne, przesuwne lub z wydzieloną strefą ruchu. Można je produkować z folii przezroczystych jak i kolorowych, nieprzepuszczających światła.

Kurtyna PCV pasy gładkie 300x3 mm - podział magazynu

Przegrody PCV do bram

Kurtyny PCV do bram to rozwiązanie, które pozwala na ochronę pomieszczeń przed zmiennymi warunkami środowiska, takimi jak temperatura, wilgotność, hałas, kurz, owady a także przeciągi. Przegrody PCV do bram składają się z pasków folii PCV, które są odporne na działanie promieni UV i mają dobre właściwości izolacyjne a także mechaniczne. Mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak logistyka, transport, magazynowanie, przetwórstwo spożywcze a także farmacja, zbrojeniówka i inne. Przegrody PCV do bram pozwalają na swobodny przejazd wózków widłowych i innych pojazdów, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo i higienę pracy. Kotary z pasów PCV do bram są łatwe w montażu i demontażu, a także w utrzymaniu czystości.

Kurtyny do bram

Przegrody technologiczne

Ze względu na duża wytrzymałość mechaniczną pasy folii PCV wykorzystuje się z powodzeniem w przemyśle. Kurtyny technologiczne mogą służyć do osłony maszyn, ciągów technologicznych transportu wewnętrznego. To także doskonałe zabezpieczenie termoizolacyjne bram kolejowych, czy otworów przez które poruszają się suwnice. Dużą popularnością cieszą się przegrody do tartaków i składów materiałów sypkich.

Przegrody PCV technologiczne

Przegrody antystatyczne do serwerowni

Izolują termicznie i akustycznie, chronią przed kurzem, pyłami, oparami na poziomie przegród standardowych. Mają jednak jeszcze jedną zaletę – zapobiegają gromadzeniu się na powierzchni materiału ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu można je wykorzystywać w serwerowniach do wyznaczania stref mikroklimatycznych wokół szaf. Przegrody PCV doskonale sprawdzą się także w lakierniach, zakładach elektrotechnicznych, chemicznych a także w przemyśle zbrojeniowym.

Przegrody antystatyczne do serwerowni

Przegrody PCV do kontenerów i ciężarówek

Również branża transportowa wymaga stosowania kurtyn izolacyjnych. Przegrody do kontenerów i kurtyny do ciężarówek chronią wnętrze kontenera przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przede wszystkim jednak izolują termicznie. Pozwalają na przeładunek bez utraty zadanej temperatury w izotermach, kontenerach i naczepach. Przegrody PCV umożliwiają optymalne realizacje zimnego łańcucha dostaw.

Przegrody PCV do kontenerów i ciężarówek

Termoizolacyjne przegrody do chłodni

Przegrody chłodnicze produkuje się z folii Polar lub Super Polar. Zachowują swoje właściwości fizyczne a także mechaniczne w temperaturach dochodzących nawet do -60°C. Głównym zadaniem kurtyny chłodniczej jest izolacja wnętrza komory przed wnikaniem ciepłych i wilgotnych mas powietrza. Podczas gdy drzwi lub brama komory jest otwarta na czas przeładunku, przegroda chłodnicza z pasów PCV zapobiega powstawaniu mgły oraz szronu.

Przegrody PCV do spawalni

Kurtyny foliowe również wykorzystuje się w branży spawalniczej i metalurgicznej. Przegrody spawalnicze to kotary filtrujące 99,998% promieniowanie świetlnego emitowanego przez łuk elektryczny. Dodatkowo jeżeli przegroda jest wykonana z folii grubszej niż 1 mm doskonale chroni przed rozżarzonymi odpryskami spawalniczymi a także snopami iskier.

Folia spawalnicza wygradzająca sekcję wyposażoną w odciąg gazów spawalniczych

Antyinsektowe przegrody dla branży spożywczej i przetwórczej

Przegrody antyinsektowe produkujemy ze specjalnej folii wydzielającej zapach trawy cytrynowej. Zapach utrzymuje się około 12 miesięcy od daty produkcji. Dodatkowo materiał nasączony jest preparatem biobójczym dla insektów. Przegrody PCV z folii antyinsektowej posiadają atest PZH dopuszczający do kontaktu z żywnością. Ponadto nie stanowią żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt. Wszystkie zalety kurtyn antyinsektowych potwierdzają uzyskane atesty i certyfikaty higieniczne. Przegrody dedykuje się do zakładów przetwórstwa mięsnego i owocowo-warzywnego, restauracji, barów a także innych punktów gastronomicznych.

Jakie zalety mają przegrody paskowe?

  1. Przegrody te izolują termicznie i akustycznie wnętrze obiektu z otwartymi bramami lub przejściami.
  2. Są to niedrogie w porównaniu z rozwiązaniami alternatywnymi i bardzo skuteczne sposoby na podział dużych przestrzeni na mniejsze sekcje.
  3. Pasy PCV są odporne na działanie środków chemicznych – słabych kwasów, zasad, alkoholi a także ich mieszanin.
  4. Przegrody PCV są odporne na uszkodzenia mechaniczne i charakteryzują się dużą elastycznością. Dodatkowo, nie pękają po uderzeniu, nie łamią się i nie zrywają z wieszaków.
  5. Oszczędność energii – pomagają oszczędzać energię poprzez zatrzymywanie temperatury i kontrolę przepływu ciepłego (zimnego) powietrza.
  6. Ograniczają przedostawanie się dymu, oparów i kurzu pomiędzy pomieszczeniami hali.
  7. Stanowią barierę dla dźwięku, redukując poziom hałasu o 25 – 30 dB

Czy przegrody PCV izolują termicznie?

Przegrody paskowe, zwane również kurtynami PCV, są znane z dobrej izolacji termicznej. Oto kilka punktów, które pokazują, jak przegrody PCV izolują termicznie:

  1. Zatrzymanie temperatury – Przegrody foliowe pomagają zatrzymać temperaturę w pomieszczeniu, tworząc barierę między dwoma różnymi środowiskami. Na przykład, mogą one pomóc utrzymać ciepło wewnątrz budynku w chłodne dni zimowe, a także utrzymać chłodne powietrze wewnątrz budynku w gorące dni letnie.
  2. Kontrola przepływu powietrza – Przegrody PCV kontrolują przepływ powietrza między różnymi obszarami, co pomaga utrzymać stałą temperaturę w danym obszarze.
  3. Oszczędność energii – Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym, kurtyny paskowe mogą pomóc oszczędzać energię, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i kosztów operacyjnych.

Warto jednak zauważyć, że skuteczność izolacji termicznej przegród PCV może zależeć od wielu czynników, takich jak grubość i rodzaj materiału, a także warunki instalacji. Jeżeli zależny nam na lepszej izolacji termicznej należy używać kurtyn, w których pasy montuje się z zakładem. Im większy zakład tym lepsza izolacja termiczna przegrody PCV.

Jakie zakłady pasów mogą mieć przegrody PCV?

Zakład 18mm na pasach 100mm Zakład na pasach 125mm Zakład pasów 300 mm Zakład pasów 400 mm

Izolacja termiczna i akustyczna przegród paskowych zależy zarówno od właściwości materiału ale także od jego grubości. Tym samym jeżeli montujemy pasy z zakładem zwiększamy grubość przegrody i jej parametry izolacyjne. Powieszenie pasów bez zakładu jest najczęściej popełnianym błędem montażowym. Pomiędzy pasami tworzą się szczeliny (mostki termiczne) a kurtyna traci swoje właściwości izolacyjne. Dlatego zawsze sugerujemy klientom aby zamawiali przegrody PCV  z uwzględnieniem zakładu przynajmniej na 1 ząb wieszaka (zakład minimalny). Optymalnym zakładem gwarantującym dobre parametry izolacyjne jest zakład na 2 zęby (zakład podwójny).

W jakich rozmiarach występują pasy do przegród PCV?

Rozmiar pasa i jego rodzaj Maksymalna wysokość kurtyny PCV
100×2 mm / gładki
180 cm
125×2 mm / gładki
250 cm
200×2 mm / gładki
300 cm
200×2(6) mm / żebrowany
350 cm
300×3 mm / gładki
450 cm
300×3(7) mm / żebrowany
500 cm
400×4 mm / gładki
600 cm
400×4(8) mm / żebrowany
700 cm