Okucia spawalnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Co to są okucia spawalnicze?

Okucia spawalnicze to elementy służące do mocowania i łączenia folii, lameli, pasów lub ekranów spawalniczych. Wykonuje się je z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal ocynkowana a także tworzywo PCV. Okucia do osłon spawalniczych mają za zadanie zapewnić stabilność, szczelność i bezpieczeństwo kurtyn i przegród spawalniczych, które chronią przed promieniowaniem IR i UV, iskrami, dymem a także hałasem.

Jakie okucia spawalnicze mamy w ofercie?

  • haczyki stalowe
  • obejmy zaciskowe
  • mankiety stalowe
  • makiety PCV
  • wieszaki grzebieniowe
  • blachy montażowe
  • system szynowy przesuwny

Jak dobierać okucia do osłon spawalniczych?

Okucia spawalnicze do zasłon

Plandeki trudnopalne, zasłony spawalnicze a także arkusze spawalnicze PCV o grubości 0,4 mm mocuje się wykorzystując wtapiane lub nabijane oczka montażowe. Można przez nie przeciągnąć linkę stalową, którą wystarczy napiąć  aby uzyskać przegrodę osłaniającą przed promieniowaniem IR i UV.  Jeżeli kotary spawalnicze zamocujemy z wykorzystaniem haczyków stalowych przełożonych przez oczka montażowe otrzymamy dodatkowo kotary z możliwością ich przesuwania. Osłony spawalnicze z haczykami można wieszać na naprężonych linkach stalowych a także na stelażach rurowych. Średnica wewnętrzna haczyków umożliwia montaż osłon spawalniczych nawet na rurach calowych fi 33,7 mm.

Okucia spawalnicze do pasów i lameli

Mocowania do pasów i lameli spawalniczych to przede wszystkim obejmy zaciskowe i mankiety PCV. Przystosowane są do mocowania folii na poziomych rurach calowych. Rury 33,7 mm w stelażach i konstrukcjach kabin spawalniczych są często spotykane. Stąd też większość obejm dopasowana jest właśnie do takiej średnicy. Doskonałym sposobem mocowania lameli jest wykorzystanie do tego celu wieszaków grzebieniowych i blach mocujących. Tych samych z resztą, na których wiesza się kurtyny paskowe. Okucia spawalnicze w postaci mocowań grzebieniowych pozwalają na szybki montaż a także demontaż pasów w kurtynie. Gwarantują ponadto szybką i bezproblemową wymianę pojedynczych, uszkodzonych lameli.

Przesuwne osłony spawalnicze

Wykorzystując wieszaki grzebieniowe lub rury calowe możemy stworzyć system osłon przesuwnych. System przesuwny do kurtyn to nic innego jak system szynowy, podwieszany połączony z wieszakami grzebieniowymi lub systemem nożycowym MeVerti. Do przesuwania kotar spawalniczych z arkuszy lub zasłon można zaadoptować lżejszy, ale równie praktyczny system podwieszany do plandek.

System podwieszany K34

System przesuwny P25