Przegrody przesuwne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Co to są przegrody przesuwne?

Przegrody przesuwne stanowią połączenie stałych kurtyn paskowych z systemem przesuwnym, oferując alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub przy przewożeniu wysokich przedmiotów przez otwory bramowe. Przesunięcie przegrody, czyli odsłonięcie światła otworu, zwiększa komfort poruszania się i przejeżdżania. Podczas intensywnego ruchu wózków widłowych, odsunięcie przegrody znacznie wydłuża trwałość pasów PCV

Odporne na uszkodzenia przegrody przesuwne

Przegrody przesuwne dostępne są w wersji umożliwiającej montaż od ściany lub sufitu. W zależności od szerokości otworu, mogą być wykonane jako pojedynczy płat lub składać się z kilku niezależnie przesuwających się części (płatów). Do ich produkcji wykorzystuje się różne pasy PCV dostępne w naszej ofercie. Materiały używane do produkcji przegród przesuwnych są odporne na działanie większości olejów, kwasów i zasad. Ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną, są często wykorzystywane jako przegrody w halach, osłony maszyn lub stanowiskach pracy. Kurtyny na rolkach, podobnie jak stałe przegrody paskowe, skutecznie zatrzymują ciepło, redukują hałas oraz eliminują przeciągi.

Montaż kurtyn przesuwnych

Przegrody przesuwne wydłużają czas eksploatacji kurtyny

Wysokie ładunki mogą spowodować uszkodzenie pasów w kurtynie, zwłaszcza jeśli są one owinięte folią stretch. Pasy, które przylegają do foliowanego ładunku, mogą łatwo zostać zerwane z grzebienia. Przesunięcie przegrody podczas przewozu nietypowego ładunku zapobiega jego uszkodzeniom, a po zakończeniu przejazdu przez otwór bramy możemy bezproblemowo przywrócić kurtynę do pierwotnego położenia.

Czy stosując przegrody przesuwne można przestrzeń hali?

Przegrody przesuwne stanowią ekonomiczny, wygodny i szybki sposób na budowę przegród magazynowych czy podział hali produkcyjnej. Możliwość zawieszenia szyn bezpośrednio do sufitu za pomocą dedykowanych uchwytów sufitowych umożliwia szybki i łatwy montaż przepierzenia. Przegrody magazynowe przesuwne z PCV mogą być używane tymczasowo, a gdy nie są potrzebne, można je zsunąć do ściany, zwiększając przestrzeń hali lub magazynu.

Osłony akustyczne na systemie przesuwnym

Kurtyny paskowe, które poruszają się na systemie przesuwnym, są przegrodami zapewniającymi ochronę przed szkodliwym dla zdrowia hałasem. Gdy pasy są zamocowane z zakładem, kotara może skutecznie obniżyć poziom hałasu nawet o 35 dB. Dodatkowo umożliwia chwilowe odsłonięcie przegrody, na przykład podczas konserwacji maszyny osłoniętej przez tę przegrodę, po czym można ją ponownie przesunąć w odpowiednie miejsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo kontrolować poziom hałasu i zapewnić bezpieczne warunki pracy w otoczeniu maszyn.

Czy przegrody przesuwne w bramie hali izolują termicznie?

Podobnie jak tradycyjne przegrody paskowe, kotary przesuwne również zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjne. Pozwalają one oszczędzać energię cieplną, co może przekładać się na znaczne obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem zadanej temperatury nawet o 45% w skali roku. Dzięki skutecznej izolacji termicznej, przegrody przesuwne pomagają w utrzymaniu optymalnych warunków termicznych w pomieszczeniach, co z kolei przekłada się na niższe zużycie energii i mniejsze rachunki za ogrzewanie lub chłodzenie.

Doskonała osłona magazynu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Przegrody na systemie przesuwnym, podwieszanym stanowią doskonałą ochronę przed opadami deszczu, śniegu oraz innymi niepożądanymi warunkami atmosferycznymi. Zapewniają skuteczną barierę także wobec gwałtownych podmuchów wiatru, przeciągów, wilgoci, nawiewania oparów, dymów oraz tumanów kurzu i piasku. Dzięki ich solidnej konstrukcji i elastycznym materiałom, takim jak PCV, kurtyny te skutecznie chronią wnętrza obiektów przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Stanowią nie tylko ochronę przed opadami i silnymi wiatrami, ale także zapobiegają dostawaniu się do wnętrza budynku wilgoci, dymu a także oparów i kurzu. Dzięki temu zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy wewnątrz obiektu nawet przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

Kurtyny przesuwne z pasów PCV Przegrody przesuwne na rolkach

Przegroda przesuwna – czy montaż się opłaca?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto rozważyć kilka czynników. Po pierwsze, czy przez naszą bramę będą przewożone wysokie ładunki, które mogą potencjalnie zerwać pasy w kurtynie? Czy ruch towarowy jest na tyle intensywny, że może wystąpić ryzyko uszkodzenia pasów PCV lub kolizji pomiędzy pojazdami? Dodatkowo, czy czasowe rozsuwanie kurtyny ułatwi nam łatwiejszy dostęp do urządzenia lub strefy, którą chroni?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, warto rozważyć instalację systemu przesuwnego do kurtyn paskowych. Taki system umożliwia uniknięcie sytuacji, w której przegród paskowych ulegają uszkodzeniu. Pozwala również na tymczasowe zsuniecie bramy pasowej, umożliwiając bezpieczny transport ładunków o niestandardowej wysokości bez konieczności demontażu pasów i ryzyka ich zerwania.

Ekonomiczna eksploatacja przegrody

Montaż przegród na systemach przesuwnych jest opłacalny wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba częstego i krótkotrwałego odsłaniania otworu bramowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedłużamy żywotność kurtyny oraz redukujemy koszty związane z jej częstą naprawą, zapewniając jednocześnie wygodę i efektywność w zarządzaniu przestrzenią magazynową czy produkcyjną.

Jak mocować przegrody przesuwne?

Przegrody przesuwne mogą być montowane zarówno do ściany, jak i do sufitu za pomocą specjalnych uchwytów ściennych lub sufitowych. Uchwyty te są dostępne w różnych wariantach, obejmujących jedno-, dwu- oraz trzyścieżkowe modele. Wykonane ze stali ocynkowanej, zapewniają solidne i trwałe mocowanie szyn.

Każdy z uchwytów wyposażony jest w śruby regulacyjne, które umożliwiają precyzyjne dopasowanie ułożenia szyny w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu można skutecznie zniwelować ewentualne nierówności podłoża, co przekłada się na stabilność i właściwe funkcjonowanie systemu kurtyn przesuwnych.

System jednoszynowy
Kurtyny na rolkach system jednoszynowy
System wieloszynowy
Wieloszynowe kurtyny na rolkach

Montaż przegród PCV przy użyciu profesjonalnych uchwytów ściennych lub sufitowych gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo i trwałość, ale również umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni, zapewniając płynne i efektywne przesuwanie kurtyn w miejscach takich jak hale produkcyjne, magazyny czy stanowiska pracy.